Gönderen Konu: Bakım Onarım Stajı  (Okunma sayısı 32431 defa)

Çevrimdışı Mert Yücel

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
Bakım Onarım Stajı
« : Nisan 08, 2008, 07:50:30 ÖS »
Ya üst dönem abiler, ablalar, bakım-onarımı yapmış olanlar :) bu stajda tam olarak ne yapılıyor, hangi şirketlerle çalışmak avantaj olur acil bilgiendriirseniz süper olur....

Çevrimdışı Ali Güven

• OTOKON Üyesi
  • *
Ynt: Bakım Onarım Stajı
« Yanıtla #1 : Nisan 08, 2008, 10:46:38 ÖS »
10 gün - atölye stajı
güç kaynağı yaptık

20 gün - bakım onarım stajı
işletme bakım müdürlüğünde yaptım

30 gün - araştırma stajı
----

yücel aydın hocamızdan dinlediğim kadarıyla (ki kendisi stajla ilgili sorumlu hocamız olup,
bu konuda kendisiyle gidip görüşmenizi tavsiye ederim - masatenisi yanındaki oda-)
20 günlük staj temel elektrik, elektronik, kontrol işleriyle ilgili bir firmada yapılabilir.
30 günlük stajda ise konu biraz kontrol müh. özgü olmalı diye biliyorum.
en azından enstrumantasyon, otomasyon vb. bir bölümde yapılması makbuldür.

siz yine de yücel hocaya bir danışın

Çevrimdışı Kübra Tural

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
  • >>キュブラ<<
« Yanıtla #2 : Nisan 08, 2008, 10:50:47 ÖS »
aslında yücel hoca da senin söylediklerinden daha farklı bişey söylemiyo :-\
strong and serious
matchless and marvelous
energetic and caurageous

Çevrimdışı Hasan Murat

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
« Yanıtla #3 : Nisan 08, 2008, 11:52:19 ÖS »
rahat olun ; )
bulun bi yer yapın ya..

Geçen yazki stajımı(bakım onarım fışfış) kontrol lab. da yaptım..Gaayet de rahattı : ) Biliyor arkadaşlar..Bakım onarım falan değildi yaptığım iş..

Çevrimdışı Kerim Kahraman

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
« Yanıtla #4 : Nisan 09, 2008, 03:55:53 ÖÖ »
yolcunun söylediklerine ek olarak,
stajın ne konuda yapıldığına pek bakmıyorlar.
20 günlük stajı bakım onarım olarak;
30 günlüj stajı arge stajı olarak değerlendiriyorlar.

20 günlük stajımı alternatif enerji kullanarak ürün geliştiren bir ee şirketinde; 30 günlük stajımı ise Kontrol Labında yaptım.

tavsiyem; 20 günlük stajı 2. sınıfın sonunda herhangi bir elektrik-elektronik şirketinde
30 günlük stajı bir Kontrol- otomasyon şirketinde yapın.
"Tanrıyı güldürmek istersen O'na gelecekle ilgili planlarından bahset" Woody Allen

Çevrimdışı Orhun Süzer

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
« Yanıtla #5 : Mayıs 27, 2008, 02:01:32 ÖS »
Ben de staj istiyorum yok mu bana staj bulcek :'(
olmuş..

Çevrimdışı Özen Özkaya

• Özen
  • Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
  • sudo ./FuutonRasenShuriken
« Yanıtla #6 : Haziran 09, 2008, 12:46:26 ÖS »
rahat olun ; )
bulun bi yer yapın ya..

Geçen yazki stajımı(bakım onarım fışfış) kontrol lab. da yaptım..Gaayet de rahattı : ) Biliyor arkadaşlar..Bakım onarım falan değildi yaptığım iş..

görüntü işleme wuuuuuuuuu =)
sudo ./FuutonRasenShuriken

Çevrimdışı Ercan Örmen

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
« Yanıtla #7 : Temmuz 13, 2008, 01:14:58 ÖÖ »
eveettt arkadaslar, uzun bir aradan sonra tekrar guzide forumumuza yazi yazmanin verdigi memnuniyet duygusuyla sizlere bir konuyla ilgili sorumu paylasmak istiyorum...

bakim onarim stajimi bitirmek uzereyim ama daha ortada defter fln yok. artik hafiften su deftere bi seyler yazayim dedim gecenlerde ama olmadi...

gun gun ne yaptigimizi yazmak yerine 4 haftada 4 farkli is yaptigimizi anlatip bunlari detayli sekilde anlatmayi planliyorum. ammaaaa konuya nasil giricem, nasil cikicam, format nasil olcak; orda brz bocaladim...

soyle ornek bir staj defteri olsa supper olur ama, olmazsa soyle basitce bi sablon ortaya koyarsaniz makbule gecer...

hepinizi sevgiyle selamliyoruuum, iyi tatiller; gorusmek uzere

Çevrimdışı Kerim Kahraman

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
« Yanıtla #8 : Temmuz 13, 2008, 10:16:49 ÖS »
öncelikle kısa bir şekilde staj yaptığın şirketi, staj yaptığın bölümleri tanıtarak bir giriş yapabilirsin. Daha sonra her bölümde yaptığın işleri anlatırsın, gün gün yazmanı pek istemiyorlar zaten. Çok da dert edilecek bir konu değil nasıl giriş yaptığın doğrudan konuya da girebilirsin. İstersen staj defteri yollarım.
"Tanrıyı güldürmek istersen O'na gelecekle ilgili planlarından bahset" Woody Allen

Çevrimdışı Mert Yücel

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
« Yanıtla #9 : Ağustos 12, 2008, 09:57:33 ÖÖ »
yaw arkadaşlar anadolu elektronik samsung da staj yapıorm şu an ama kafam çok karışık çünkü yaptıgmz işler bakım onarım kapsamına girio mu hiç emein diilm. Buranaın teknik servisindeyim arızalı televizyonlar geliyo, arıza tespit edilio rapor yazılıo tamir edilio fln filan. LCD ve Plazmalaın içindeki boardların üstünde elektronik devre elemanları var üstünde ölçümler yapıorz ama mesela o parçalar değiştirilmio direk ana board deiştrilio. şmdilik yaptıgm şey board üzerinde kondansotör, transistör vs. gbi parçalaın gerilimlerini voltmetre yardmyla ölçmek oldu. staj defteri bu gib şeylerle doldursam kabul olur mu acaba??

Çevrimdışı Ege Karayel

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
« Yanıtla #10 : Ağustos 12, 2008, 12:13:13 ÖS »
bende 2-12V alıp 4.2mA salan bir operational amplifierli devre üzerinde çalışmaktayım şuan, staj defterine ne yazacağımı zamana bırakıyorum:) bulucaz elbet birşeyler.. bu konuda saygıdeğer arkadaşımız Ercan'ın en son ne yaptığını bizle paylaşmasıda işe yarayabilir, defter vermekten vazgeçti heralde..

Çevrimdışı Mert Yücel

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
« Yanıtla #11 : Ağustos 13, 2008, 11:24:18 ÖÖ »
ercan bey an itibariyle gümbette turistlerle takılıp  gece halikarnasa gittği için bizimle pek ilgilenemiyor egecim işallah bi gün bizle de ilgilenir... :)

Çevrimdışı Elif Köksal

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
« Yanıtla #12 : Ağustos 14, 2008, 02:09:38 ÖS »
yaw bence o staj defteri her türlü kabul olur =)

dincerta.

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ekim 11, 2008, 05:51:06 ÖS »
bu sene başında ben asistanlara sormuştum bişeyler arada bi yerde şimdiye kadar yapmadık ama bu sene katalog bilgileriyle dolu defterleri kabul etmeyebilirz demişlerdi.yani yapılanın önemi yok bişey yapmak yapmasan da mantıklı bişeyler sallamak önemli :) 
ben de 20 günlük stajımı bi tv fabrikasında boardlara devre elemanlarının takıldığı bölümde yapmıştım.bakım-onarım bunun neresinde :D

Çevrimdışı Pınar Adar

• Mezun olmuş OTOKON'cu
  • *
« Yanıtla #14 : Ağustos 14, 2012, 02:54:24 ÖS »
Selamlar, şu anda Sunny'de staj yapıyorum. Bakım onarım stajı demiştim başta, otomasyon sistemleri filan olursa iyi olur dedim, tamam seni LCD montaja verelim dediler. Staj kaydımı yaptım, 1 ay sonra staja başlama günü geldi, fabrikaya geldim, üretim durmuş :/ 23 gün daha üretim yapılmayacakmış. Dolayısıyla beni AR-GE'ye verdiler. Burada şu anda bir uzaktan kumanda projesi verdiler. Onun çizimleri vs. öyle işler yapıyorum. Dün de kızılötesi sensör testi yaptırdılar bi tane. Bunlar pek bakım-onarım değil yani bildiğin AR-GE :/ Zaten her taraf japon kaynıyor. Bu staj kabul olur mu yaaa
« Son Düzenleme: Ağustos 14, 2012, 02:56:35 ÖS Gönderen: Pınar Adar »